Avukat Buket ÖZKANAT GÜMBÜL

Anka Hukuk Bürosu Kurucu Ortağı

Telefon Numarası

0 553 798 61 93

Ankara Avukat /  Ceza Avukatı / Ağır Ceza Avukatı

Ankara Ceza Avukatı / Ankara Ağır Ceza Avukatı

Ankara Ceza Avukatları Avukat Buket ÖZKANAT GÜMBÜL ve Avukat Sercan HARA yollarını birleştirerek ANKA HUKUK BÜROSU’nu kurmuştur. Büro ismini her defasında küllerinden yeniden doğan Anka kuşundan etkilenerek koymuşlar ve vizyonlarını da bu çerçevede belirlemişlerdir.

Avukat Buket ÖZKANAT GÜMBÜL başta ceza hukuku ve idare hukuku alanında yetkin; Avukat Sercan HARA ise icra hukuku ve boşanma hukuku alanında yetkindir. Yetkin oldukları alanları birleştirerek sizlere her alanda kaliteli bir hizmet sunmayı amaçlamaktadırlar.

Ceza Avukatı Kimdir?

Bilindiği üzere her meslek dalı alanında uzman kişi kişiler tarafından yürütülerek, en verimli şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır.  Ülkemizde avukatlar arasında uzmanlık alanı tercih ederek dava kabul etme söz konusu olmasa da ceza davalarının kendine has özellikleri gereği güncel kanun değişikliklerini takip eden ve ceza hukuku alanında tecrübeli avukatlar uygulamada ceza avukatı olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamda Ankara’da avukatlık hizmeti veren ceza avukatlarının müvekkillerine sunabilecekleri hizmetlerden bazıları aşağıda sıralanmıştır:

  • Alanında uzman Ceza avukatı aracılığıyla ceza davasının sona ermesi akabinde oluşan, eyleme veya olaya ilişkin ortaya çıkan tazminat davalarının takibini yapar ve gerekiyorsa dava açar.
  • Alanında uzman Ceza avukatı, (şüpheli, sanık, müşteki, mağdur)’ un yargılama safhasında genel anlamda müvekkilinin haklarını ve menfaatlerini korumak için soruşturma veya kovuşturma aşamasında sözlü veya dosyaya sunulmak üzere yazılı anlamda hukuki destek sağlar.
  • Alanında uzman Ceza avukatı ceza davaları süresince veya sonucunda yargılanan/ yargılanmış kişilerin özgürlüklerinin kısıtlanabilmesi nedeniyle suçun mağduru kişilerin manevi olarak yıprandıklarının bilerek hareket eder.
  • Alanında uzman Ceza avukatı, ceza davası süresince hukuki ve meslek birikimi gereği, bilinçli ve sorumluluk duygusuyla hareket ederek, müvekkili ve mahkeme nezdinde, olay örgüsüne bağlı olarak süreci yönlendirir.

Sonuç olarak dava süresinde hak kayıpları yaşanmaması için alanında uzman ceza avukatından destek almak hak kayıplarını engelleyecektir.

Anka Hukuk Bürosu olarak sadece Ankara Ceza Avukatlarından olan Avukat Buket ÖZKANAT GÜMBÜL, Anka Hukuk Bürosunda Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmıştır.

Avukat Sercan Hara