Uzaklaştırma Kararı Nedir?

Uzaklaştırma kararı, Ankara ceza avukatı ve Ankara boşanma avukatı aracılığıyla 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun göre alınan önleyici tedbir kararlarındandır. Bu kanun sadece kadınları değil şiddete maruz kalan yaş, cinsiyet, cinsel yönelim farkı gözetmeden Ankara ceza avukatı ve Ankara boşanma avukatı aracılığıyla herkesi korumaktadır. Bu bağlamda Ankara ceza avukatı ve Ankara boşanma avukatı tarafından koruma-uzaklaştırma kararı alındıktan sonra, muhatap şiddet gören veya görme ihtimali bulunan kişinin yakınına ve yakınlarına yaklaşamamakta hatta ve hatta iletişim dahi kuramamaktadır.


Uzaklaştırma Kararı Nasıl Alınır?

Uzaklaştırma kararı , Ankara ceza avukatı ve Ankara boşanma avukatı aracılığıyla polis merkezlerine, Cumhuriyet Başsavcılıklarına, şiddet önleme merkezlerine ve Aile Mahkemeleri’ne başvurularak alınabilmektedir. Ankara ceza avukatı ve Ankara boşanma avukatı aracılığıyla yapılacak başvuruda şahsın şiddet gördüğünü veya göreceğini ispat etmesi, delillendirmesi gerekmez.
Uzaklaştırma Kararını İhlal Edersem Ne Olur?
Ankara ceza avukatı ve Ankara boşanma avukatı aracılığıyla alınan uzaklaştırma kararının ihlal edilmesi sonucunda şahıs Ankara Aile Mahkemesi tarafından 3 ila 10 günlük tazyik hapsine hükmedilir. İkinci kez kararı ihlal eden kişi hakkında bu kez 15 ila 30 dün arasında tazyik hapsine hükmolunur. Kişi hakkında verilecek olan tazyik hapsi süresi 6 aydan fazla olamaz.
Sonuç olarak uzaklaştırma kararı; 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a göre Ankara ceza avukatı ve Ankara boşanma avukatı aracılığıyla şiddete maruz kalan ve kalacak olan herkesi koruyan önleyici bir tedbirdir. Bu anlamda sorunsuz ve adil bir süreç yaşamak için Ankara ceza avukatı ve Ankara boşanma avukatı arasında sunduğu hızlı, etkili ve kaliteli hukuk danışmanlığı hizmeti ile ön plana çıkan Ankara avukat, Anka Hukuk Bürosu ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Boşanma Avukatı Kimdir?

Ankara’da faaliyet gösteren avukat olan Ankara Boşanma avukatı, sadece boşanma hukuku alanında yetkin olan kimse olarak değerlendirmemiz gerekir. Buradaki konuda da göreceğimiz üzere Boşanma hukukuyla birlikte ceza hukuku alanında da yeterli donanıma sahip olması gerekmektedir. Göz ardı edilmemesi gereken husus şudur ki; boşanma davalarında sadece medeni hukuk kapsamında değerlendirmek fahiş hata olacaktır çünkü ceza hukuku bağlamı da vardır. Örn. (Eşlerin birbirine karşı ettiği küfürlerle ilgili ses kayıtları)

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a ulaşmak için tıklayınız.